Ombudsman Aparatında qazilərlə növbəti görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Vətən müharibəsində iştirak etmiş qazilər David Sadiyev və Ömər Mirzəxanovla görüş keçirib. Ombudsman Aparatında keçirilmiş görüşdəABŞ-ın "Vaad L'hatzolas Nichei Yisroel" Beynəlxalq humanitar təşkilatının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin direktor müavini, Bakı gürcü yəhudiləri dini icmasının sədri, görüşdə iştirak edən qazilərin də təhsil aldığı 46 nömrəli tam orta məktəbin yəhudi bölməsinin direktoru Rav Zamir İsayevdə iştirak edib.
Ombudsman Səbinə Əliyeva qaziləri 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış zəfər münasibətilə təbrik edib, onlara minnətdarlığını ifadə edib. Ombudsman Azərbaycanda mövcud olan bərabərlik və tolerantlıq mühitinə diqqət çəkib,ərazi bütövlüyümüzün təmin olunması uğrunda dilindən, dinindən və etnik mənsubiyyətindən asılı olmayaraq hər kəsindəstək göstərdiyini vurğulayıb.

The next meeting with war veterans was held at the Ombudsman Office
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva held a meeting with veterans of the Patriotic war, David Sadiyev and Omar Mirzakhanov.
Rav Zamir Isayev, Deputy Director of the Vaad L'hatzolas Nichei Yisroel, the US International Humanitarian Organization in Azerbaijan, Chairman of the Baku Georgian Jewish Religious Community, Director of the Jewish Department of Secondary School No. 46, where the noted veterans studied, also attended the meeting.
The Ombudsman congratulated the war veterans on the victory in the 44-day Patriotic War. She drew attention to the environment of equality and tolerance existing in Azerbaijan, emphasizing the support of everyone, regardless of language, religion or ethnicity, to ensure our territorial integrity.