Ombudsman Aparatının kitabxanası Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü ilə bağlı aksiyaya qoşulub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Aparatının kitabxanası F.Köçərli adına Respublika Uşaq Kitabxanası tərəfindən 14 fevral Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü ilə əlaqədar keçirilən “Oxunan hər kitab nurlu sabahdır” adlı kitab aksiyasına qoşulub.
6 adda 450 nüsxə çap məhsulu (kitab, liflet, plakat) Respublika Uşaq Kitabxanasına hədiyyə edilib. Qeyd etmək lazımdır ki, hədiyyə edilmiş Uşaq hüquqları konvensiyası, “Uşaqları cismani cəzadan qoruyun”, “Mənim Hüquqlarım”, “Uşaqlar, ehtiyatlı olun! Mina, mərmi və digər hərbi sursatlar həyat üçün təhlükəlidir”, “Əllərinizi sabunla yuyun”, “Məlumatlı ol! Zorakılığa məruz qalma” adlı, kitab, liflet, plakatlardan ibarət çap məhsulları bu mövzularda uşaqların maarifləndirilməsinə dəstək məqsədi daşıyır.

Library of the Ombudsman Office joined the campaign on the occasion of the International Book Giving Day
29-01-2021 1440 dəfə oxunub
The library of the Ombudsman Office of Azerbaijan joined the book campaign "Every read book is a bright tomorrow" held by the Republic Children's Library named after F. Kocharli on the occasion of the 14th February - International Book Giving Day.
450 copies of 6 printed materials (books, leaflets, posters) were donated to that Library. It should be noted that the donated Convention on the Rights of the Child, and other child-safety printed materials, including books, leaflets, posters titled "Protect children from corporal punishment !", "My Rights", "Children, be careful! Mine, shells and other ammunition are life-threatening !”,“Wash your hands with soap!”,“Keep informed! Do not be exposured to violence!" aim to support the education of children on these topics.