Ombudsman BMT-nin Azərbayandakı rezident əlaqələndiricisi ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Qulam İsakzaini ölkəmizdə diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Görüş zamanı Səbinə Əliyeva fəaliyyət dövrü ərzində ölkəmizdə insan hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı Ombudsman təsisatına verdiyi dəstəyə görə Qulam İsakzaiyə təşəkkürünü ifadə edib.
Səmimi qəbula görə Ombudsmana  təşəkkür edən qonaq fəaliyyət dövrü ərzində Ombudsman təsisatı ilə səmərəli əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb. O, BMT-nin Dayanaqlı İnkişaf Məqsədlərinə nail olunmasında təsisatın rolunun əhəmiyyətini xüsusilə qeyd edib. Bildirilib ki, BMT-nin ölkə üzrə idarə heyəti və Azərbaycan Hökumətinin imzaladığı 2021 - 2025-ci illər üçün BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf üzrə Əməkdaşlığa dair Çərçivə sənədi bu istiqamətdəki fəaliyyətə böyük təkan verəcəkdir.

The Ombudsman received the UN Resident Coordinator in Azerbaijan
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva received Mr. Ghulam Isaczai, the UN Resident Coordinator in Azerbaijan in connection with the end of his tenure.
At the meeting, the Ombudsman of Azerbaijan expressed her thankfulness to Gh. Isakzai for his support given to the Ombudsman Institution in the field of protection of human rights during her term of office.
In his turn, while spoking on the effective collaboration with the Ombudsman Institution during his term, the guest thanked the Ombudsman for the warm reception. He specifically emphasized the significance of the Institution in the achievement of the UN SDGs. It was noted that the UN Sustainable Cooperation Development Framework for 2021-2025 concluded between the UN Country Team and the Government of Azerbaijan will give a bigger impetus to the activity in this direction.