Vətən müharibəsi şəhidinin ailəsi Ombudsmanın adından təbrik edilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva ölkəmizin ərazi bütövlüyünün bərpa olunması uğrunda başlanan Vətən müharibəsi zamanı şəhid olmuş və yaralanmış hərbi qulluqçularımıza, onların ailələrinə qayğı və diqqətini əsirgəmir, bu məsələyə xüsusi həssaslıqla yanaşır.
Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş torpaqlarımızın azad edilməsində rəşadət göstərərək şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhrəmanlarımızdan olan baş leytenant İlqar Zeynalovun bu günlərdə üçüncü övladı dünyaya göz açıb.
Bu münasibətlə Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin əməkdaşları, Cəlilabad və Biləsuvar rayonlarının gənclər və idman idarələri, YAŞAT Fondu və ictimaiyyət nümayəndələri şəhidin xatirəsinə ehtiram nümayiş etdirmək və onun ailəsinə dəstək göstərmək məqsədilə şəhidin övladının doğulduğu Biləsuvar rayon Mərkəzi Xəstəxanasında olublar. Görüş zamanı Regional Mərkəzin əməkdaşları şəhidimizin üçüncü övladının dünyaya gəlməsi münasibətilə ailə üzvlərini təbrik edərək, Ombudsmanın adından onlara gözaydınlığı veriblər.

The family of the martyr of the Patriotic War was congratulated on behalf of the Ombudsman
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva does not spare care and attention to our servicemen fallen and wounded during the Patriotic War for the restoration of the territorial integrity of our country and their families and approaches this issue with special sensitivity.
Recently, the third child of senior lieutenant Ilgar Zeynalov, one of our heroes who rose to the peak of martyrdom in the liberation of our lands occupied by Armenia, was born.
In this regard, staff of the Ombudsman's Jalilabad Regional Center, youth and sports departments of Jalilabad and Bilasuvar districts, YASHAT Foundation, and the representatives of the public visited Bilasuvar Central Hospital, where the martyr's son was born, to pay tribute to the memory of the martyr and support his family.
During the meeting, the staff of the Regional Center congratulated the family members on the birth of the child on behalf of the Ombudsman.