Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi narkomaniya ilə mübarizəyə dair tədbir keçirib
23 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsman) Cəlilabad Regional Mərkəzinin və bir sıra qurumların təşkilatçılığı ilə 26 iyun-Narkomaniya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə Günü ilə əlaqədar “Narkomaniya, Narkobiznes ilə mübarizə hər bir ölkənin, xalqın, millətin fiziki və şüuru sağlamlığı uğrunda aparılan mübarizədir” mövzusunda videokonfrans keçirilib.
Tədbir iştirakçıları mövzu ilə əlaqəli çıxışlar ediblər.
Tədbirdə bildirilib ki, ölkəmizdə narkotizmlə və narkobizneslə mübarizə istiqamətində “Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və prekursorların qanunsuz dövriyyəsi ilə mübarizə haqqında” 18 iyun 1999-cu il tarixli Qanun qəbul edilib.
Qeyd olunub ki, Azərbaycan 2000-ci ildə Avropa Şurasına üzv seçildikdən sonra Avropaya inteqrasiya zəminində bu sahədəki fəaliyyətini uğurla davam etdirib. Ölkəmizdə habelə müvafiq sahə üzrə mübarizəyə dair Dövlət Proqramının implementasiyası həyata keçirilib.
Daha sonra tədbir iştirakçılarına Heydər Əliyev Mərkəzində narkomaniya və narkobiznesə qarşı beynəlxalq mübarizə gününə həsr edilmiş virtual sərgi nümayiş etdirilib.

Jalilabad Regional Center of the Ombudsman held an event to combat drug abuse
On June 23, 2021, a videoconference was held by Jalilabad Regional Center of the Ombudsman and several entities in connection with June 26- International Day against Drug Abuse and Illicit Trafficking.
The participants of the event delivered speeches on the topic.
It was said that the Law "On Combating Illicit Trafficking in Narcotics, Psychotropic Substances and Precursors" dated June 18, 1999, was adopted to fight against drug addiction and drug trafficking in our country.
Furthermore, it was noted that after being elected a member of the Council of Europe in 2001, Azerbaijan has successfully continued its activities in this area as a part of European integration. The State also implemented a state program to combat drug abuse.
Afterward, the participants witnessed a virtual exhibition at the Heydar Aliyev Center dedicated to the International Day against Drug Abuse and Illicit Trafficking.