Ombudsman Milli Qəhrəmanlar Polad Həşimov və İlqar Mirzəyevin xatirəsini yad edib
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 2020-ci il iyul ayında Tovuzda törətdiyi təxribatın qarşısını alarkən general-mayor Polad Həşimovun və polkovnik İlqar Mirzəyevin şəhidlik zirvəsinə ucalmalarından bir il ötür.
Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Azərbaycanın Milli Qəhrəmanları şəhid general-mayor Polad Həşimov və polkovnik İlqar Mirzəyevin məzarlarını ziyarət edərək xatirələrini ehtiramla yad edib.
Anım mərasimində şəhidlərin ailə üzvləri, döyüş yoldaşları, Vətən Müharibəsi qaziləri və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Mərasim zamanı general Polad Həşimov və polkovnik İlqar Mirzəyevin döyüş yoldaşları onların keçdikləri şərəfli döyüş yolundan və onlarla bağlı xatirələrindən danışıb.
Ombudsman S. Əliyeva kütləvi informasiya vasitələrinə verdiyi müsahibəsində şəhidlərimizin əziz xatirələrinin heç bir zaman unudulmayacağını, hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacağını və fəxarət hissi ilə anılacaqlarını bildirib.
Daha sonra Ombudsman Sumqayıt şəhərində general-mayor Polad Həşimovun büstünün, habelə şəhidimizin adının əbədiləşdirilməsi məqsədilə adının verilmiş olduğu küçədə barelyefinin açılış mərasimində olub. Tədbir zamanı S. Əliyeva gənclərimizin general-mayor Polad Həşimovun keçdiyi şərəfli döyüş yolunu və göstərdikləri igidlikləri bundan sonra örnək alacaqlarını qeyd edib.

Ombudsman paid tribute to the memory of national heroes Polad Hashimov and Ilgar Mirzayev
One year has passed since Major-General Polad Hashimov and Colonel Ilgar Mirzayev rose to the peak of martyrdom while preventing the provocation committed by the Armenian armed forces in Tovuz in July 2020.
On this occasion, the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of Azerbaijan, Ms. Sabina Aliyeva paid tribute to the memory of the National Heroes of Azerbaijan, Major General Polad Hashimov and Colonel Ilgar Mirzayev.
The commemoration ceremony was attended by family members of the martyrs, comrades-in-arms, veterans of the Patriotic War and community members. During the ceremony, comrades-in-arms of General Polad Hashimov and Colonel Ilgar Mirzayev spoke about their glorious path and memoriesabout them.
In an interview with the media, Ombudsman S. Aliyeva said that the memory of our martyrs will never be forgotten, will always live in the hearts of every Azerbaijani, and will be remembered with pride.
Later, the Ombudsman visited the unveiling ceremony of a bust of Major General Polad Hashimov in Sumgayit, as well as a bas-relief on the street named after him in order to perpetuate the name of our martyr. During the event, S. Aliyeva noted that our youth will follow the glorious path of Major General Polad Hashimov and their bravery.