Ombudsman Aparatında Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib
27 Sentyabr - Anım Günü münasibətilə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Aparatında və regional mərkəzlərində Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Sentyabrın 27-si “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarını rəhbər tutaraq ədalətin bərpası və qələbəyə doğru aparan hadisələrin başlanğıcı kimi ən yeni Azərbaycan tarixində xüsusi iz saldı. 44 gün davam etmiş Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında torpaqlarımızın erməni işğalından azad olunması və qazanılmış parlaq zəfər rəşadətli Azərbaycan Ordusunun qəhrəman əsgər və zabitlərinin, ərazi bütövlüyümüz uğrunda həlak olmuş şəhidlərimizin canını fəda edərək yaratdığı şah əsərdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərəncamına uyğun olaraq bu il ilk dəfə keçirilən Anım Günündə İkinci Qarabağ müharibəsində şəhid olmuş, o cümlədən Ermənistanın mülki obyektlərə hücumları nəticəsidə həlak olmuş vətəndaşlarımızın xatirəsini dərin ehtiramla anır, onlara rəhmət diləyir və ailələrinə səbir arzulayırıq.

Ombudsman Office commemorated the martyrs of the Patriotic War with a minute of silence
On the occasion of September 27 - Remembrance Day, the Office and Regional Centers of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of Azerbaijan commemorated the martyrs of the Patriotic War with a minute of silence.
27 September has left a special mark on the recent history of Azerbaijan as the beginning of the events leading to the restoration of justice and victory under the motto "Karabakh is Azerbaijan!". The victory in the 44-days of war under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev is a masterpiece created by the heroic soldiers and officers of the Azerbaijani Army and the martyrs who died for our territorial integrity.
In accordance with the Presidential Order dated December 2, 2020, on the Day of Remembrance held for the first time this year, we pay tribute to the memory of our citizens fallen in the Second Karabakh War, including those who were killed as a result of Armenian attacks on civilian objects, and we wish them mercy and patience to their families.