Ombudsman Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvləri ilə görüş keçirib. Görüşdə şəhid Fariz Həsənovun xanımı Əzizə Həsənova, şəhid Tapdıq Ağayevin xanımı Gülşən Ağayeva və şəhid Valeh Bədəlovun xanımı Zeynəb Bədəlova, həmçinin “Zəfər” Şəhid Ailələrinə Dəstək İctimai Birliyinin rəhbəri Sevinc Orucova iştirak ediblər.
Ombudsman Aparatında keçirilmiş görüşdə əvvəlcə şəhidlərimizin keçdiyi döyüş yolu, vətən uğrunda göstərdikləri qəhrəmanlıq barədə danışılıb. Daha sonra Ombudsman Vətən müharibəsi şəhidlərinin həyat yoldaşlarını bu il ali məktəblərə qəbul olunmaları münasibətilə təbrik edib, onlara təhsil həyatında uğurlar arzulayıb.
Görüş zamanı şəhidlərin ailə üzvlərinin qarşılaşdığı müxtəlif problemlər müzakirə olunub. Onların müraciətlərini dinləyən Ombudsman hər zaman şəhid ailələrinin problemlərinin həlli ilə bağlı lazımi dəstək göstərməyə hazır olduğunu bildirib.

Ombudsman received the family members of the martyrs of the Patriotic War
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva received the family members of the martyrs of the Patriotic War. Ms.Aziza Hasanova, a wife of a martyr Fariz Hasanov, Ms.Gulshan Agayeva, a wife of a martyr Tapdig Agayev and Ms. Zeynab Badalova, a wife of martyr Valeh Badalov, and Ms.Sevinj Orujova, the head of “Z?f?r” (Victory) Public Union of Support to Families of Martyrs attended the meeting.
At the meeting, it was spoken about the battle path and heroism of our martyrs. Then the Ombudsman congratulated the spouses of the Patriotic War martyrs on their admission to universities this year and wished them success in education.
During the meeting, various concerns of the martyrs’ families were discussed. The Ombudsman expressed her readiness to provide all necessary support to solve the issues they have raised.