Ombudsman Vətən müharibəsi şəhidi Qərib Baxşəliyevin ailəsini ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva şəhid ailələri və qazilərinvəziyyətini mütəmadi olaraq diqqətdə saxlayır, onlarla görüşlər keçirməklə qayğılarını öyrənir.
Ombudsman Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalmış polkovnik-leytenant Qərib Baxşəliyevin ailəsini ziyarət edib. Səbinə Əliyeva şəhidin ailəsini bundan öncəki ziyarəti zamanı qaldırılmış məsələlərin həlli vəziyyəti və ailə üzvlərinin digər problemləri ilə maraqlanıb.
Qeyd edək ki, Qərib Baxşəliyev şəhid olduqdan sonra onun qız övladı dünyaya gəlib. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamlarına əsasən Qərib Baxşəliyev ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “İgidliyə görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə” və “Qubadlının azad olunmasına görə” medalları ilə təltif olunmuşdur.

Ombudsman visited the family of Garib Bakhshaliyev, a martyr of the Patriotic War
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva regularly emphasizes on the general situation of martyrs and veterans and learns their problems by holding meetings with them.
Ombudsman visited the family of Garib Bakhshaliyev, a lieutenant-colonel fallen during the Second Karabakh War. Ms. Aliyeva was interested in solutions to the issues raised during her previous visit and the problems that the family is currently encountering.
This should be noted that a baby girl of G. Bakhshaliyev was born after his death. According to relevant Presidential Orders, G. Bakhshaliyev was granted with medals "For the Motherland", "For Courage", "For the liberation of Fuzuli", and "For the liberation of Gubadli" posthumously.