Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzi maarifləndirmə tədbirləri keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Quba Regional Mərkəzi, Quba Rayon Polis Şöbəsi və Quba Rayon Təhsil Şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə rayonun Alekseyevka kənd tam orta məktəbində “Gəncliyimizi narkomaniyadan qoruyaq”mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
Tədbirdə adı çəkilən qurumların nümayəndələri, məktəbin pedaqoji heyəti və yuxarı sinif şagirdləri iştirak ediblər.
Şagirdlərlə görüşdə çıxış edən Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev narkomaniyanın insan sağlamlığı və bütövlükdə cəmiyyət üçün yaratdığı problemlər, narkomaniya ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirilən maarifləndirmə işləri, bu sahədə qəbul olunan müxtəlif dövlət proqramları, sağlam həyat tərzinin vacibliyi haqqında geniş məlumat verib.
Çıxışlardanarkomaniyanın müasir dövrün ən təhlükəli problemlərindən biri olduğu xüsusi vurğulanıb, bu faciənin qarşısının alınmasında bütün qurumların və vətəndaşların üzərinə məsuliyyət düşdüyü qeyd edilib.

Guba Regional Center of the Ombudsman held an awareness event
The Ombudsman’s Guba Regional Center organized an awareness event titled the “Let’s Save Our Youth from Drug Addiction” jointly with District Police, as well as the Education Department in secondary school in Alekseyevka village of Guba.
The event was attended by representatives from the abovementioned bodies, teaching staff, and students of upper grades.
During the event, Mr. Bahruz Efendiyev, head of the Regional Center gave detailed information about problems caused by illegal drug use for human health and society as a whole, awareness activities on prevention of drug addiction, relevant state programs, and stressed the importance of a healthy lifestyle.
It was noted in the speeches that all institutions and citizens have a responsibility to prevent drug addiction as a modern tragedy.