Ombudsman Səbinə Əliyeva Dünya Vəkil Cübbələri və Atributları Sərgisinə qatılıb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin birgə təşkil etdikləri 28 dekabr – Vəkil Gününə həsr edilmiş Dünya Vəkil Cübbələri və Atributları Sərgisinə qatılıb.
S.Əliyeva tədbirdə çıxış edərək, Ombudsman təsisatı ilə Vəkillər Kollegiyası arasında inkişaf edən və  insan hüquqlarının müdafiəsinin səmərəliliyinə xidmət edən əməkdaşlıq əlaqələri, ölkəmizdə vəkillik fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsi, insanların hüquqi xidmətlərə əlçatımlılığının asanlaşdırılması istiqamətində dövlət tərəfindən görülmüş tədbirlər barəsində  iştirakçılara geniş məlumat verib.
Ombudsman pandemiya dövründə əhalinin həssas qruplarının hüquqlarının daha səmərəli müdafiəsi məqsədilə vəkillərlə əməkdaşlıqda birgə tədbirlərin həyata keçirildiyini vurğulayıb.
S.Əliyeva iki qurum arasındakı əməkdaşlıq  nəticəsində vətəndaşlara göstərilən hüquqi xidmətlər sahəsində müsbət nailiyyətlər əldə edildiyini diqqətə çatdırıb.
Sonda S.Əliyeva  insan hüquqlarının təmini, müdafiəsi və təşviq edilməsi məqsədilə gələcəkdə də Vəkillər Kollegiyası ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin davam edəcəyini bildirib.

Ombudsman Sabina Aliyeva visited an Exhibition of World Advocates Robes and Attributes
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva visited an exhibition of the World Advocates’ Robes and Attributes organized by the Bar of Association of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, which was dedicated to the 28 December - the national Advocates Day.
Speaking at the event, Ms. Aliyeva outlined the developing bilateral cooperation between the Ombudsman Institution and the Bar Association of Azerbaijan in the field of effective protection of human rights, developing the activities of advocates at the national level, and state actions addressed to ease the accessibility of people to legal services.
The Ombudsman said that during the pandemic joint measures have been taken together with the advocates in a view to efficiently protecting the rights of vulnerable groups of the population.
Ms. Aliyeva underlined mutual cooperation between the two institutions resulting in positive improvements in the field of legal aid services for citizens.
In conclusion, Ms. Aliyeva stated both institutions will continue their mutual relations to promote and protect human rights in the future.