Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi tərəfindən maarifləndirici tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Cəlilabad Regional Mərkəzi və Cəlilabad Rayon Təhsil Şöbəsi tərəfindən “Mənim hüquqlarım” mövzusunda maarifləndirici tədbir təşkil edilib.
Cəlilabad şəhər 8 saylı humanitar və texniki fənlər təmayüllü məktəb-liseydə keçirilmiş tədbirdə məktəb-liseyin kollektivi və şagirdlər iştirak ediblər.
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Ziya İsmayılov tədbirdə çıxış edərək, bütün əhali qrupları kimi uşaqların hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində də Ombudsman tərəfindən geniş fəaliyyət həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə iştirakçılara BMT-nin Uşaq Hüquqları Konvensiyası, bu sahədə ölkəmizin qoşulduğu digər beynəlxalq müqavilələr, habelə “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanunu, Azərbaycan Respublikasının Uşaqlara dair 2020-2030-cü illər üçün Strategiyası və bu strategiyanın icrasından gözlənilən nəticələr barədə də məlumat verilib.

Jalilabad Regional Center of the Ombudsman held an awareness-raising event
Jalilabad Regional Center of the Ombudsman together with the Jalilabad District Education Department held an awareness-raising event on the topic “My Rights”.
The event, held in the Jalilabad city school-lyceum No. 8 on humanities and technical sciences, was attended by the teaching staff and students.
The Head of the Ombudsman's Jalilabad Regional Center, Mr. Ziya Ismayilov, during his speech, said that the Ombudsman carries out a large-scale activity to ensure the rights of the children as one of the population groups.
The participants were also broadly informed about the UN Convention on the Rights of the Child, related international treaties that our State is bound by, the Law of Azerbaijan on Child Rights, as well as National Strategy on Children for 2020-2030, including the anticipated results of the implementation of the Strategy.