Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzi gənclər arasında maarifləndirmə tədbiri təşkil edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Quba Regional Mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Quba bölgəsi üzrə şöbəsi və Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə Quba şəhərində Gənclər arasında anti-sosial davranışın qarşısının alınması mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən regional mərkəzin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev Ombudsman tərəfindən gənclərlə aparılan iş, “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramının icrasında təsisatın rolu barədə iştirakçılara geniş məlumat verərək, gənc nəslin formalaşmasında maarifləndirmənin əhəmiyyətindən danışıb.
Qeyd olunub ki, vətənpərvərlik ruhunda yetişmiş gənclər Vətən müharibəsində böyük şücaət göstərib. Tədbirdə dövlətin və cəmiyyətin inkişafı naminə gənclərin anti-sosial davranışdan, radikal cərəyanlardan və zərərli vərdişlərdən uzaq olmasının zəruriliyi diqqətə çatdırılıb.

The Guba Regional Center of the Ombudsman held an awareness-raising event among the young people
Guba Regional Center of the Ombudsman, Department of the State Committee for Work with Religious Organizations in Guba district, and Guba District Executive Office organized a joint awareness-raising event to prevent antisocial behavior among the young people in Guba.
At the event, the Head of the Regional Center Mr. Bahruz Efendiyev spoke about the work of the Ombudsman with young people, the role of “The State Program on the Youth of Azerbaijan in 2017-2021 years” and the importance of education of the young generation.
It was noted that namely the patriotic young generation demonstrated bravery in the Second Karabakh War. It was also highlighted the importance of getting rid of antisocial behaviors, radical ideologies, and harmful habits.