Ombudsman Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiya Mərkəzinə başçəkmə həyata keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin tabeliyində olan Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiya Mərkəzinə başçəkmə həyata keçirilib.
Ombudsman başçəkmə zamanı müəssisənin fəaliyyəti, habelə əlilliyi olan şəxslərin peşə hazırlığının və peşə-əmək reabilitasiyasının təşkili və onlara göstərilən sosial xidmətlərlə tanış olub.
Agentliyin sədri Vüqar Behbudov tərəfindən Ombudsmana mərkəzin fəaliyyəti və əlilliyi olan şəxslər üçün orada göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib.
Səbinə Əliyeva müəssisədə olan şəraitlə tanış olub, orada peşə hazırlığı kurslarına cəlb olunmuş əlilliyi olan şəxslərlə görüşərək onların fikirlərini dinləyib və tövsiyələrini verib.
Eyni zamanda, Ombudsman mərkəzdə təlim-məşqlərə cəlb olunmuş Boccia İdman Federasiyasının Milli komandasının təlim-məşq prosesi ilə tanış olub, komandanın üzvləri ilə görüşərək onlara uğurlar arzulayıb.

Ombudsman paid a visit to the Vocational Rehabilitation Center for Persons with Disabilities
Human Rights Commissioner (Ombudsman) of Azerbaijan, Ms. Sabina Aliyeva paid a visit to the Vocational Rehabilitation Center for Persons with Disabilities under the  Social Services Agency of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
During the visit, the Ombudsman got acquainted with the activities of the rehabilitation facility, vocational preparedness of persons with disabilities (PWDs) and the organization of the vocational rehabilitation and social services rendered to them.
The chief of the Agency Mr. Vugar Behbudov gave the information to the Ombudsman about the activity of the Center and services provided for the PWDs.
Ms. Aliyeva familiarized with the conditions in the facility, held talks with the PWDs engaged in the vocational courses there, listened to their views and made her recommendations.
Furthermore, Ombudsman also got acquainted with the training process of the National Team of the Boccia Sports Federation involved in the training, met with the team members and wished them success.