Ombudsman Aparatının nümayəndələri “Ümid Yeri” Uşaq Sığınacağında valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlarla görüşüblər
18-04-2022 1522 dəfə oxunub
Ombudsman Aparatının nümayəndələri “Ümid Yeri” Uşaq Sığınacağında valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlarla görüşüblər.
Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun müdiri Nigar Ağayeva və Ombudsmanın Milli Preventiv Qrupunun üzvü, psixoloq Ülkər Həsənova uşaqlarla söhbət edərək, onların vəziyyəti ilə maraqlanıblar. Görüş zamanı uşaqların fərdi-psixoloji xüsusiyyətləri qiymətləndirilib, onlara psixoloji yardım göstərilib və hüquqları izah edilib.
Müəssisə rəhbəri ilə uşaqların təhsil, qəyyumluq məsələsi və hüquqlarının təmini ilə bağlı vəziyyət müzakirə olunub, bu istiqamətdə zəruri tədbirlərin davam etdiriləcəyi bildirilib.

Staff members of the Ombudsman Institution visited children deprived of parental care, who were placed in the Child Shelter
18-04-2022 1442 dəfə oxunub
The staff members of the Ombudsman Institution of Azerbaijan visited children deprived of parental care, who were placed in the child shelter "Ümid Yeri" (Place of Hope).
Ms. Nigar Aghayeva, head of the Child Rights Protection Unit, and Ms. Ulker Hasanova, a psychologist and a member of the Ombudsman’s NPM Team had talks with the children to learn about their situation.
During the meeting, the individual and psychological condition of the children were assessed, they were provided with psychological assistance and they were informed of their rights.
The issues related to education and guardianship of children, and ensuring their rights were discussed with the management of the shelter facility, and it was stated that the necessary measures will be taken in this regard.