Ombudsmanın təşəbbüsü ilə Lənkəranda şəhid ailələri və müharibə veteranları üçün psixoloji yardım aksiyası keçirilib
23-04-2022 1550 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın təşəbbüsü əsasında Lənkəranda Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvləri və müharibə veteranları üçün psixoloji yardım aksiyası təşkil edilib. Ödənişsiz psixoloq və psixiatr xidmətlərinin göstərildiyi aksiya Lənkəran və Astara rayonlarını əhatə edib.
Qeyd edək ki, bundan öncə də müxtəlif bölgələrdə həmin əhali qrupuna ünvanlanmış tibbi və psixoloji yardım aksiyaları keçirilib və bu aksiyaların gələcəkdə də davam etdirilməsi nəzərdə tutulub. Bu tədbirlərin əsas məqsədi müharibə nəticəsində doğmalarını itirmiş, habelə hərbi əməliyyatlarda iştirak etmiş şəxslərin qayğılarının diqqətdə saxlanılması və onların sağlamlıqlarının qorunmasına dəstək verməkdir.

Ombudsman initiated a Social Project on Psychological aid to the family of martyrs and veterans in Lankaran
23-04-2022 1462 dəfə oxunub
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of Azerbaijan, Sabina Aliyeva has initiated a social project on psychological aid, to the family of martyrs and veterans of the Second Karabakh War in Lankaran. The free project for psychologist and psychiatrist services covered Lankaran and Astara districts.
This should be noted that social projects for medical and psychological aid targeted the population groups were run in different parts of the country. Such actions are planned to be held in the future. The main goal of these actions is to increase the attention to the problems of persons, who lost their beloved ones during the war as well as veterans and provide support for their health.