Ombudsmanın regional mərkəzləri tərəfindən Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbirlər təşkil olunub
11-05-2022 1311 dəfə oxunub
Ombudsmanın Quba, Gəncə, Şəki və Cəlilabad regional mərkəzləri Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbirlər keçirib.
Tədbirlərdə ölkəmizdə insan hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin misilsiz xidmətləri, bu sahədə qəbul edilmiş normativ sənədlər, dövlət proqramları, institusional islahatlar barədə ətraflı məlumat verilib.
Çıxışlar zamanı 2002-ci ildə  məhz Ulu Öndərin xeyir-duası ilə respublikamızda da digər inkişaf etmiş demokratik ölkələrdə olduğu kimi Ombudsman institutunun təsis edildiyi diqqətə çatdırılıb.

Regional Centers of the Ombudsman organized commemorative events dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev
11-05-2022 1237 dəfə oxunub
Guba, Ganja, Sheki, and Jalilabad Regional Centers of the Ombudsman held commemorative events dedicated to the 99th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev.
The participants who attended the events were provided detailed information on the unique services of the National Leader in the protection of human rights in Azerbaijan, improving the relevant national legal framework, state programs and institutional reforms.
During the events, it was noted that In Azerbaijan, the Ombudsman Institute was established in 2002 with the support of the National Leader.