Ombudsmanın Şəki Regional Mərkəzi “Uşaqlar bizim gələcəyimizdir” mövzusunda tədbirlər keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Şəki Regional Mərkəzi tərəfindən 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə əlaqədar Şəki Qarışıq Tipli Uşaq Evində, Zaqatala şəhər İnteqrasiya Təlimli İnternat Tipli Gimnaziyada müəllim və uşaqlarla görüşlər keçirilib.
Tədbirlərdə “Uşaq hüquqları haqqında” Konvensiyanın, “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun müddəaları, “Azərbaycan Respublikasının Uşaqlara dair 2020-2030-cu illər üçün Strategiyası”nın məqsədi və prioritet istiqamətləri diqqətə çatdırılıb.
Uşaq hüquqlarının müdafiəsinin Ombudsmanın əsas fəaliyyət istiqamətlərindən biri olduğu vurğulanaraq, bu sahədə görülmüş işlər barədə ətraflı məlumat verilib.

Sheki Regional Center of the Ombudsman held events titled "Children are our Future"
Sheki Regional Center of the Ombudsman held meetings with teaching staff and pupils of Sheki Children’s Home of Mixed Type and Zagatala city Boarding Integrated Gymnasium in connection with the 1 June- International Day for Protection of Children.
During the events, it was spoken about the United Nations Convention on the Rights of the Child, the Law of Azerbaijan on child rights, and the purpose and priority directions of the 2020-2030: Strategy of the Republic of Azerbaijan for children.
Emphasizing that the protection of children's rights is one of the main activities of the Ombudsman, detailed information was provided on the work done in this area.