Ombudsmanın nümayəndəsi “Beynəlxalq insan hüquqları konsepsiyası” mövzusunda maarifləndirmə tədbirində iştirak edib
10-06-2022 1371 dəfə oxunub
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın təşkilatçılığı ilə Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyində Ombudsman tərəfindən elan olunmuş “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparatının və strukturuna daxil olan qurumların məsul əməkdaşlarının qatıldığı həmin tədbirdə Ombudsman Aparatının Hüquqi maarifləndirmə sektorunun müdiri Müqalib Mahmudov iştirak edib.
“Beynəlxalq insan hüquqları konsepsiyası” mövzusunda keçirilən tədbirdə çıxış edən M.Mahmudov Ombudsman Səbinə Əliyevanın adından iştirakçıları salamlayıb və qarşıdan gələn 18 İyun - Azərbaycan Respublikasında İnsan Hüquqları Günü münasibətilə təbrik edib.
Çıxış zamanı həmin əlamətdar günün yaranma tarixi, bununla əlaqədar ənənəvi olaraq hər il mayın 18-dən iyunun 18-dək respublikamızda keçirilən “İnsan Hüquqları Aylığı”nın məqsədi, bu çərçivədə təşkil olunan hüquqi maarifləndirmə tədbirlərinin əhəmiyyəti, eyni zamanda Ombudsmanın sosial baxımdan həssas əhali qruplarının əmək və sosial hüquqlarının müdafiəsi üzrə genişmiqyaslı fəaliyyəti barədə tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verilib.

The Ombudsman's representative took part in an awareness-raising event on the Concept of International Human Rights
10-06-2022 1291 dəfə oxunub
The National Observatory for Labor Market and Social Protection Affairs under the Ministry of Labor and Social Protection of Population organized an awareness-raising event at the Sustainable and Operational Social Security Agency as part of the "Human Rights Month" campaign, announced by the Ombudsman.
The head of the Legal Education Unit at the Ombudsman Institution, Mr. Mugalib Mahmudov also participated in that event, which was attended by officials from the Office of the Ministry and its other subordinate agencies.
During his speech on the topic “Concept International of Human Rights,” Mr. Mahmudov first extended the congratulations on behalf of the Ombudsman on the forthcoming 18 June – Human Rights Day in Azerbaijan. He briefed about the purpose of the month-long campaign, the essence of the awareness-raising activities organized during this period, as well as on the multifaceted activity of the Ombudsman in the protection of labor and social rights of the socially vulnerable groups of the population.