Ombudsman Aparatında professor Elmira Süleymanovanın yubileyi münasibətilə tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın təşəbbüsü ilə professor Elmira Süleymanovanın 85 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbirdə müxtəlif dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələri, habelə Ombudsman Aparatının kollektivi iştirak ediblər.
Tədbirdə Ombudsman S. Əliyeva ölkəmizdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində mühüm rola malik olan və bu il 20 illiyi qeyd olunan Ombudsman təsisatının formalaşmasında və fəaliyyətinin təkmilləşməsində E. Süleymanovanın xidmətlərindən söhbət açıb. O, həmçinin yubilyarın hazırda Ağsaqqlar Şurasında sədr müavini vəzifəsində çalışaraq milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunması, ölkəmizin inkişafına xidmət edən tədbirlərdə yaxından iştirak etdiyini, o cümlədən nəsillərarası dialoqa töhfə verdiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbir iştirakçıları E. Süleymanovanın elmi və ictimai-siyasi fəaliyyəti ilə bağlı öz fikir və xatirələrini bölüşərək təbriklərini çatdırıblar.
Sonda E. Süleymanova yubiley tədbirin təşkilinə görə Səbinə Əliyevaya təşəkkürlərini bildirərək təsisatın fəaliyyətinə uğurlar arzulayıb.

The anniversary event for Professor Elmira Suleymanova was held in the Ombudsman Office
The Ombudsperson Ms. Sabina Aliyeva took the initiative to organize an 85th-anniversary event for Professor Elmira Suleymanova. Heads of various state institutions, representatives of civil society institutions, as well as the staff of the Ombudsman's Office took part in the event.
At the event, Ombudsman S. Aliyeva talked about E. Suleymanova, who had tremendous efforts for the formation and improvement of the Ombudsman institution of Azerbaijan, which has an important role in the field of protection of human rights and freedoms in our country and this year marks its 20th anniversary. She also pointed out that the jubilee is currently working as the deputy chairman of the Council of Elders, closely participating in the protection of our national and moral values and the development of our country, including contributing to the intergenerational dialogue.
Congratulating the jubilee, the participants shared their memories with Prof. Suleymanova in scientific and public, and political lives.
?n the end, Ms. Suleymanova thanked the Ombudsman for the organization of such an event and conveyed her heartiest wishes and success to the Institution.