Azərbaycan Respublikasının Ombudsman təsisatının 20 illiyi münasibətilə medalın təsis olunmasına dair qanun qüvvəyə minmişdir
16-07-2022 2265 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasının İnsan hüquqları üzrə müvəkkili (ombudsman) təsisatının 20 illiyi (2002–2022)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalının təsis edilməsi ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2022-ci il 29 iyun tarixli 565-VIQD nömrəli Qanununun tətbiqi haqqında Fərman imzalamışdır.
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) təsisatının fəaliyyətinə hər zaman verilən yüksək dəstəyə görə Cənab Prezidentə öz təşəkkürümüzü bildiririk.

The Law on the establishment of the Medal for 20th anniversary of the Ombudsman Institute came into effect
16-07-2022 2268 dəfə oxunub
The President of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev signed a Decree in connection with the establishment of the Jubilee Medal for the "20th anniversary of the Institution of the Human Rights Commissioner (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan (2002-2022)".
We do thank Mr. President for his constant high support of the activity of the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan.