Ombudsman Aparatının əməkdaşlarına “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalları təqdim edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 22 iyun 2022-ci il tarixində imzalanmış Sərəncama əsasən Ombudsman Aparatının “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif olunmuş əməkdaşlarına medal və vəsiqələr təqdim edilib.
Medalların təqdimatı zamanı Ombudsman Səbinə Əliyeva dövlət qulluğunun insanlara və dövlətə xidmət imkanı kimi qiymətləndirilməli olduğunu vurğulayıb.
Ombudsman ölkə Prezidenti tərəfindən dövlət qulluqçularına xüsusi diqqət göstərildiyini, onların maddi rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində davamlı tədbirlər görüldüyünü bildirib. Səmərəli fəaliyyət göstərən dövlət qulluqçularının ənənəvi olaraq peşə bayramları ərəfəsində mükafatlandırılmasının onların əməyinə verilən dəyərin, etimadın göstəricisi olduğu və həvəsləndirmə baxımından böyük önəm daşıdığı qeyd edilib.
Səbinə Əliyeva göstərilən diqqətə görə Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib.
Yekunda Ombudsman Səbinə Əliyeva təltif olunmuş əməkdaşlara vəsiqə və medalları təqdim edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Staff members of the Ombudsman Office were presented medals "For Distinction in Civil Service"
Staff members of the Ombudsman Office who were awarded the medal “For Distinction in Civil Service” according to the Order signed by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev on June 22, 2022, have been presented their medals and relevant certificates.
During the awarding ceremony, the Ombudsman Ms. Sabina Aliyeva emphasized that civil service should be assessed as an opportunity to serve the people and the state.
The Ombudsman mentioned that the civil servants are shown special care by the President of the country, and constant measures are taken to improve their welfare. It was added that the traditional awarding of the distinguished civil servants on the eve of their professional holiday not only indicates the value and trust in their work but also is of great importance in terms of motivating them.
Ms. Sabina Aliyeva expressed her gratitude to the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev for his attention.
In the end, the Ombudsman presented the certificates and medals to the awarded employees and wished them success in their future activities.