Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin əməkdaşları Kəlbəcər rayonunda minaya düşmüş hərbi hissə komandirini ziyarət ediblər
28-07-2022 1554 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın tapşırığına əsasən, Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin əməkdaşları işğaldan azad olunmuş Kəlbəcər rayonu ərazisində minaya düşərək xəsarət almış Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsinin komandiri Vüqar İsbəndiyarovu müalicə aldığı tibb müəssisəsində ziyarət ediblər.
Ombudsmanın nümayəndələri sol ayağı dizdən aşağı amputasiya olunmuş hərbçimizin səhhəti ilə maraqlanaraq, ona şəfa diləklərini çatdırıblar.

Staff of the Western Regional Center of the Ombudsman visited a commander of a military unit hit by the mine in Kalbajar district
28-07-2022 1474 dəfə oxunub
By the instruction of the Ombudsperson Ms. Sabina Aliyeva, staff members of the Ombudsman’s Western Regional Center visited Vugar Isbendiyarov, a commander of a military unit of the Ministry of Defence, injured in the mine explosion in the liberated Kalbajar district in a hospital where he was being treated.
The Ombudsman’s representatives learned the health state of our serviceman, whose left leg was amputated below the knee, and conveyed their wishes for a speedy recovery.