Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzi maarifləndirmə tədbiri keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Şimal Regional Mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Quba bölgəsi üzrə şöbəsi və Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin birlikdə təşkilatçılığı ilə Quba şəhərində “Xalqımızın tolerantlıq ənənələrinin və multikulturalizm siyasətinin milli həmrəyliyimizin möhkəmləndirilməsindəki önəmi” adlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə DQİDK-nın Quba bölgəsi üzrə şöbəsinin, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları və rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev çıxışında Azərbaycanda mövcud olan tolerantlıq və multikultural dəyərlər, tolerantlığın ayrı-seçkiliklə mübarizədə effektiv rolu barədə məlumat verib. Tolerantlıq ənənələrinin və multikulturalizm siyasətinin milli həmrəyliyimizi möhkəmləndirdiyini vurğulayan B.Əfəndiyev bu sahədə Azrərbaycan modelinin dünyada  nümunə olduğunu qeyd edib.

02-09-2022 1415 dəfə oxunub
The Northern Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, State Committee for Work with Religious Associations (SCWRA), and Guba District Executive Authority jointly organized an event in Guba city on the topic of "The importance of tolerant traditions of our people and policy of multiculturalism in strengthening national solidarity".
The staff members of the SCWRA Guba Regional Department, Guba District Executive Authority and the representatives of the district population attended the event.
Speaking at the event, the Head of the Ombudsman's Northern Regional Center Mr. Bahruz Afandiyev gave information about the tolerant and multicultural values existing in Azerbaijan, as well as the role of tolerance in the fight against discrimination. Mr. Afandiyev emphasized that the tolerant traditions and policy of multiculturalism foster our national solidarity. He noted that Azerbaijan's model in this field is exemplary for the world.