"Rəqəmsal bacarıqlar və uşaq hüquqları" mövzusunda təlim keçiriləcək
BMT-nin Uşaq Fondunun (UNICEF) Azərbaycandakı nümayəndəliyi,Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı,Elm və Təhsil Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən 20 Noyabr - Ümumdünya Uşaq Hüquqları Gününə həsr edilmiş tədbirlər çərçivəsində 15-16 noyabr tarixlərində Heydər Əliyev Mərkəzində “Rəqəmsal bacarıqlar və uşaq hüquqları” mövzusunda təlim təşkil ediləcək.
Təlimin məqsədi yeniyetmələrin internet platformasından və sosial şəbəkələrdən düzgün istifadə bacarıqlarını inkişaf etdirmək, onları uşaq hüquqları haqqında məlumatlandırmaqdır.
Beynəlxalq və yerli mütəxəssislər tərəfindən keçiləcək təlimin sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunacaq.

Training on 'Digital Skills and Child Rights' will be held
The UNICEF in Azerbaijan, the Ombudsman Office of Azerbaijan, the Ministry of Science and Education, the State Committee on Family, Women and Children's Problems, and the Public Union "Regional Development" organized a training on "Digital skills and child rights" at the Heydar Aliyev Center on November 15-16 as part of the events dedicated to the November 20th - World Children's Day.
The purpose of the training is to develop the skills of teens to properly use the internet platforms and social media and to inform them on child rights.
At the end of the training, the participants will be awarded certificates by international and local specialists.