“Uşaq hüquqları aylığı”  çərçivəsində açıq məkandakı reklam lövhələrində maarifləndirici məlumatlar yayımlanır
18-11-2022 1590 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən 2022-ci il 20 oktyabr – 20 noyabr tarixlərində elan olunmuş “Uşaq hüquqları aylığı” çərçivəsində maarifləndirmə və təbliğat işləri davam etdirilir.
Aylıq çərçivəsində Ombudsman Aparatı tərəfindən uşaq hüquqlarına dair müxtəlif mövzularda maarifləndirici plakatlar hazırlanıb. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Reklam Agentliyi ilə əməkdaşlığın nəticəsi olaraq maarifləndirici sosial reklamlar şəhərin müxtəlif yerlərindəki açıq məkan reklam qurğularında yayımlanır.
Posterlərdə uşaqların zərərli təsirlərdən, cismani cəzadan, istismardan, ayrı-seçkilikdən, bullinq və intihardan, zorakılıqdan müdafiəsi, eləcə də erkən nikahın qarşısının alınması, uşaqların fikirlərinin dinlənilməsi və uşaq hüquq pozuntusuna dair Ombudsmana müraciət ilə bağlı şüarlar əks olunub.

18-11-2022 1592 dəfə oxunub
Education and propaganda work is being continued during "Child rights month" initiated by the Ombudsman of Azerbaijan covering October 20 - November 20, 2022.
Within this month, the Ombudsman Institution prepared educational posters on various topics on children's rights. In cooperation with the State Advertising Agency of Azerbaijan, outdoor advertising facilities broadcast educational social advertisements in different parts of the city.
The billboards contain slogans related to the protection of children from harmful impacts, corporal punishment, exploitation, discrimination, bullying, suicide, and violence, as well as prevention of child marriage, listening to children's opinions, and applying to the Ombudsman for child rights violations.