Ombudsman Səbinə Əliyeva ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Vüsalə Bayramova ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Ombudsman mandatı və insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsindəki  fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verib.
Bununla yanaşı, Ombudsman müharibə və postmüharibə dövründə Ermənistanın Azərbaycana qarşı törətmiş olduğu insanlıq əleyhinə, habelə müharibə cinayətləri nəticəsində pozulmuş insan hüquqları barədə faktları özündə əks etdirən hesabat, müraciət və bəyanatlar hazırlayaraq, müvafiq beynəlxalq təşkilatlara, xarici ölkələrin ombudsmanlarına və milli insan hüquqları təsisatlarına ünvanladığını vurğulayıb.
Daha sonra  Ombudsman fərdi inkişaf planına uyğun olaraq V.Bayramovanın 1 il ərzində Aparatın müxtəlif şöbə və sektorlarında təcrübəyə cəlb ediləcəyini, insan hüquqları sahəsində zəruri bilik və bacarıqlar əldə etməsi üçün şərait yaradılacağını bildirib.
Sonda ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi mentorluq proqramı çərçivəsində yaradılan imkana və səmimi qəbula görə Ombudsmana təşəkkür edərək, onun yerli və beynəlxalq təcrübəsindən faydalanmaq istədiyini bildirib.

Ombudsperson Sabina Aliyeva met with the winner of the second "Rise" competition
The Commissioner for Human Rights (Ombudsperson) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva met with Vusala Bayramova, the winner of the second "Rise" competition.
During the meeting, the Ombudsperson gave information about her mandate and directions of activities in the field of protection of human rights and freedoms.
At the same time, the Ombudsperson emphasized that she prepared reports, appeals and statements reflecting the facts about the violated human rights as a result of the crimes against humanity and war crimes committed by Armenia against Azerbaijan during the war and post-war period and addressed them to relevant international organizations, ombudsmen of foreign countries and national human rights institutions.
Later, the Ombudsperson said that according to the personal development plan, V. Bayramova will be engaged in work of different departments and units of the Office for 1 year, conditions will be created for her to acquire the necessary knowledge and skills in the field of human rights.
In the end, the winner of the second "Rise" competition thanked the Ombudsperson for the opportunity created within the framework of the mentoring program and the warm reception, also expressed her desire to benefit from her local and international experience.