Ombudsman və Aparatın kollektivi Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən növbəti ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər
08-04-2023 1418 dəfə oxunub
Məlumdur ki, ölkəmizdə yaşıllığın artırılması, ekoloji problemlərin bərpası məqsədilə paytaxtda və rayonlarda müxtəlif ağacəkmə və təmizlik-abadlıq işləri görülməkdədir. Bir neçə ildir ki, Azərbaycanda ağacəkmə aksiyaları ənənə halını alıb və cari ildə də geniş şəkildə davam etdirilir. Ombudsmanın Aparatı və regional mərkəzləri də bu cür kampaniyalarda fəal iştirak edirlər.
“Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən növbəti ağacəkmə aksiyası  paytaxtın Nərimanov rayonu ərazisində bələdiyyə parkında keçirilib. Qeyd edilməlidir ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyev rəhbərliyi dövründə ölkədə ekoloji problemlərin həlli, təbii sərvətlərdən səmərəli istifadə məsələlərini daim diqqət mərkəzində saxlamışdır.
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva və Aparatın, regional mərkəzlərin əməkdaşları sözügedən aksiyaya qoşulublar. Bu aksiya çərçivəsində  Nərimanov rayonu bələdiyyəsinin yeddi hektarlıq ərazisində yüz ədəd ağac tingi əkilib.

The staff of the Ombudsman Office participated in the next tree-planting action dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev
08-04-2023 1421 dəfə oxunub
It is known that various tree planting and cleaning works are being carried out in the capital and districts to increase greenery and restore ecological problems in our country. Tree-planting actions have become a tradition in Azerbaijan for several years and are being widely continued this year as well. The Ombudsman Office and Regional Centers are also actively involved in such campaigns.
The next tree-planting action dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev was held in the municipal park in Narimanov district of the capital during "Heydar Aliyev Year". It should be noted that during the leadership of National Leader Heydar Aliyev, he always focused on solving environmental problems and efficient use of natural resources in the country.
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan and staff of the Office, Regional Centers have joined the noted action. During the action, one hundred tree saplings were planted in an area of seven hectares.