04-06-2026 629 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva iyunun 3-də Bakı şəhərində növbəti qəbul keçirib.
Ombudsman müraciət etmiş şəxsləri fərdi qaydada qəbul edib, bəzi məsələlərin operativ həlli məqsədilə yerində zəruri tədbirlər görülüb. Araşdırma tələb edən digər məsələlərin nəzarətdə saxlanılacağı və mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması istiqamətində aidiyyəti dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, habelə müraciətlərə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması üçün Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən “916” Çağrı Mərkəzi, elektron poçt ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial media platformaları vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu diqqətə çatdırılıb.

Ombudsman Sabina Aliyeva received the applicants
On 03 June, 2026, the Ombudsman of Azerbaijan, Sabina Aliyeva held in Baku her next reception of applicants.
The Ombudsman has received each applicant in privates. On site appropriate measures were taken to promptly address certain issues. The matters requiring further investigation will be monitored, and relevant state bodies will be approached to ensure their resolution in accordance with existing legislation.
During the reception, applicants were provided with legal advice. It was also noted that, in order to ensure the more efficient and prompt handling of applications, the Ombudsman Office receives submissions through its 24/7 “916” Call Center, as well as via email, postal mail, fax, and social media platforms.