“İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Goranboyda hüquqi-maarifləndirici tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) tərəfindən ölkəmizdə elan olunmuş “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin və Goranboy rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı, rayon hüquq-mühafizə orqanlarının, təhsil, səhiyyə, mədəniyyət, gənclər və idman qurumlarının nümayəndələrinin geniş iştirakı ilə Goranboy rayon Heydər Əliyev Mərkəzində “İnsan hüquqlarının təmini Azərbaycan dövlətinin ali məqsədidir” mövzusunda hüquqi-maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri Səbuhi Abbasov çıxış edərək, ölkə Prezidentinin 2007-ci il 18 iyun tarixli Sərəncamı ilə 18 iyun tarixinin Azərbaycan Respublikasında İnsan Hüquqları Günü kimi təsis edildiyini bildirib.
Eyni zamanda, Ombudsmanın insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində fəaliyyəti, “916” Çağrı Mərkəzi, Müvəkkilə müraciət qaydaları barədə məlumat verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Legal awareness-raising event held in Goranboy within the framework of “Human Rights Month”
Within the framework of the “Human Rights Month” declared in the country by the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, a legal awareness-raising event on the topic “Ensuring Human Rights is the Supreme Purpose of the Azerbaijani State” was held at the Heydar Aliyev Center in Goranboy district. The event was jointly organized by the Ombudsman’s Western Regional Center and the Executive Authority of Goranboy district, with the broad participation of representatives of district law enforcement agencies, education, healthcare, culture, youth and sports institutions.
During the event, the head of the Ombudsman’s Western Regional Center, Sabuhi Abbasov, delivered a speech and noted that by the Order of the President of the country dated 18 June 2007, 18 June was established as Human Rights Day in the Republic of Azerbaijan.
At the same time, information was provided on the Ombudsman’s activities in the field of protection of human rights and freedoms, the “916” Call Center, and the procedures for applying to the Commissioner, and the questions of the participants were answered.