Ombudsmanın nümayəndəsi UNEC-də keçirilmiş hüquqi maarifləndirmə tədbirində çıxış edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən elan edilmiş “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Mühəndislik, Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültələri, habelə Dizayn məktəbinin müəllim və tələbələrinin iştirakı ilə hüquqi maarifləndirmə tədbiri təşkil olunub.
Tədbirdə çıxış edən Ombudsman Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Müqalib Mahmudov ölkəmizdə insan hüquq və azadlıqlarının səmərəli müdafiəsi istiqamətində həyata keçirilən genişmiqyaslı fəaliyyət, o cümlədən məhkəmədənkənar hüquq müdafiə mexanizmi olan Ombudsman təsisatının bu sahədə gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verib.
İnteraktiv formada keçən tədbirdə iştirakçılarla hüquq düşüncəsinin və hüquq mədəniyyətinin inkişafı üzrə müzakirələr aparılıb və onlar tərəfindən verilən suallar cavablandırılıb.

The representative of the Ombudsman spoke at the UNEC-hosted legal awareness event
Within the framework of the "Human Rights Month" announced by Sabina Aliyeva, the Ombudsman of Azerbaijan, a legal awareness event was organized with the participation of faculty members and students from the Engineering and Digital Economics faculties of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), as well as the Design School.
During the event, Mugalib Mahmudov, the head of unit in the Department for Cooperation with International and Civil Society Organizations of the Ombudsman Office, gave comprehensive information on the extensive activities carried out in our country for the effective protection of human rights and freedoms. He also provided detailed information about the work of the Ombudsman Institution, including its role as a non-judicial redress  mechanism.
The interactive event included discussions with participants on the development of legal thinking and legal culture, and their questions were answered.