Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə Daxili Qoşunların Hərbi İnstitutuna Ombudsman Aparatının kitabxanasının mübadilə fondunda yer alan nəşrlərdən hədiyyə olunub
14-02-2026 1044 dəfə oxunub
14 Fevral - Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə Daxili Qoşunların Hərbi İnstitutuna Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının kitabxanasının mübadilə fondunda yer alan nəşrlərdən hədiyyə olunub.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin, Prezident İlham Əliyevin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən, eləcə də Ombudsman Aparatı tərəfindən hazırlanmış maarifləndirici çap vəsaitləri, o cümlədən "Polis və insan hüquqları" adlı vəsait, ümumilikdə 30 adda kitab hədiyyə olunub.

Library Publications of the Ombudsman Office Presented to the Military Institute of the Internal Troops
14-02-2026 1046 dəfə oxunub
On the occasion of 14 February – International Book Giving Day, publications from the exchange collection of the Library of the Ombudsman Office of the Republic of Azerbaijan were donated to the Military Institute of the Internal Troops.
A total of 30 titles were donated, including publications about the life and activities of National Leader Heydar Aliyev and President Ilham Aliyev, together with awareness-raising materials developed by the Ombudsman Office, including “Police and Human Rights.”