Jurnalist yazı müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən 10 Dekabr - Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü münasibətilə “Konstitusiya və Suverenlik medianın gözü ilə” mövzusunda elan edilmiş ənənəvi Jurnalist yazı müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Müsabiqəyə təqdim olunmuş jurnalist yazılarının ədalətli və peşəkar qiymətləndirilməsi (yazıların plagiat olub olmamasının, yazı sahiblərinin mövzu üzrə biliklərinin yoxlanılması) məqsədilə məqalələrə Ombudsman Aparatının və Mətbuat Şurasının ekspertləri tərəfindən rəy verilib.
Belə ki, müsabiqədə “Report” İnformasiya Agentliyinin müxbiri Şəfiqə Nazimqızı 1-ci yerə, Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) Siyasi və rəsmi xəbərlər redaksiyasının redaktoru Hikmət Əhmədov və “İki sahil” qəzetinin müxbiri Yaqut Aslanova 2-ci yerə, “Azvision.az” saytının müxbiri İlkin Nəcəfzadə və “Minval.az” saytının müxbiri Zarina Orucəliyeva 3-cü yerə layiq görülüb. “AZİA.az” bloqunun rəhbəri Subut Mehdiyev və Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) müxbiri Göyçək Mahmudluya isə həvəsləndirici mükafatlar təqdim edilib.

Winners of the Journalism Writing Competition Awarded
The winners of the traditional Journalism Writing Contest titled “The Constitution and Sovereignty through the Eyes of the Media,” announced by the Azerbaijani Ombudsman, Sabina Aliyeva, on the occasion of December 10 – International Human Rights Day, have been awarded.
To ensure the fair and professional evaluation of the submitted journalistic writings (including checks for plagiarism and assessment of the authors’ knowledge of the topic), the writings were reviewed by experts from the Ombudsman Office and the Press Council.
Thus, in the competition the following journalists were awarded:
1st place- Shafiga Nazimgizi, correspondent of the Report Information Agency;
2nd place - Hikmet Ahmadov, editor of the Political and Official News Department of the Azerbaijan State News Agency (AZERTAC), and Yagut Aslanova, correspondent of the Iki Sahil newspaper;
3rd place - Ilkin Najafzade, correspondent of the Azvision.az website, and Zarina Orucaliyeva, correspondent of the Minval.az website.
Subut Mehdiyev, head of the AZIA.az blog, and Goychak Mahmudlu, correspondent of the Azerbaijan State