Uşaq rəsm müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən 10 Dekabr - Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü münasibətilə “Konstitusiya və Suverenlik uşaqların gözü ilə” mövzusunda elan edilmiş ənənəvi Uşaq rəsm müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Müsabiqədə Uğur Quliyev 1-ci yerə, Fidana Qasımova və Yusif Alişanov 2-ci yerə, Fatimə Həşimova, Şəlalə Həsənli və Nərmin Nuralıyeva 3-cü yerə, 12 nəfər iştirakçı isə həvəsləndirici yerə layiq görülərək diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.
Mükafatlandırma mərasimində rəsm müsabiqəsinin münsifi kimi Azərbaycan Respublikasının Xalq rəssamı Ağali İbrahimov təşəkkürnamə ilə təltif edilib.

Award ceremony of the winners of the child rights competition
The winners of the traditional Children’s Drawing Competition titled ‘The Constitution and Sovereignty through the Eyes of Children,’ announced by the Ombudsman of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, on the occasion of December 10 – International Human Rights Day, have been awarded
In the competition, Uğur Guliyev won 1st place; Fidana Gasimova and Yusif Alishanov won 2nd place; Fatima Hashimova, Shalala Hasanli, and Narmin Nuralıyeva won 3rd place; and 12 participants were awarded incentive prizes, receiving diplomas and gifts.
At the award ceremony, Agali Ibrahimov, People's Artist of the Republic of Azerbaijan, was honored with a certificate of appreciation as a judge of the drawing contest.