Ombudsmanın Regional mərkəzlərində ödənişsiz hüquqi yardım kampaniyaları təşkil olunub
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyi və Vəkillər Kollegiyası ilə birlikdə sosial cəhətdən həssas əhali qrupları üçün Ümumdünya İnsan Hüquqları Bəyannaməsinin 75 illiyi və Milli İnsan Hüquqları Günü münasibətilə ödənişsiz hüquqi yardım kampaniyası elan edilib.
Kampaniya çərçivəsində Ombudsmanın Şimal, Cənub, Qərb və Şimal-Qərb Regional mərkəzlərində şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları, əlilliyi olan şəxslər, qaçqınlar, keçmiş məcburi köçkünlər və digər şəxslərə ödənişsiz hüquqi xidmətlər göstərilib.
Kampaniyadan yararlanan vətəndaşlar göstərilən hüquqi yardıma görə təşkilatçı qurumlara təşəkkürlərini bildiriblər.

Free legal aid campaigns organized in the Ombudsman's Regional Centers
As it is known, on the occasion of the 75th anniversary of the Universal Declaration of Human Rights and National Human Rights Day, the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, in collaboration with the UN Country Representative and the Bar Association, has announced a free legal aid campaign for vulnerable groups in society.
During the campaign, the families of martyrs, war veterans, persons with disabilities, refugees, former internally displaced persons, and other individuals in need have been provided free legal services at the Ombudsman's Northern, Southern, Western, and North-West Regional Centers.
The citizens who have benefited from the campaign expressed their gratitude to the organizers for providing legal assistance.