Qubada “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində növbəti maarifləndirmə tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Şimal Regional Mərkəzinin, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Quba-Xaçmaz regional bölməsinin və Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində “Korrupsiya və onun hüquqi nəticələri: qanunvericilikdəki əsas prinsiplər” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev tədbirdə çıxış edərək, ölkəmizdə insan hüquqlarının təşviqi, müdafiəsi və təmini vəziyyətinin monitorinqi, habelə korrupsiyaya qarşı mübarizə sahəsində həyata keçirilən islahatlar, “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022-2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı” çərçivəsində görülən işlər, Ombudsman tərəfindən bu istiqamətdə həyata keçirilən fəaliyyət barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbirdə mövzu üzrə müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar ətraflı cavablandırılıb.

An educational event was held in Guba within the framework of the "Year of Constitution and Sovereignty"
08-07-2025 1384 dəfə oxunub
An educational event was held in Guba within the framework   of the "Year of Constitution and Sovereignty"
During the "Year of Constitution and Sovereignty," a round table on the topic "Corruption and its legal consequences: basic principles in legislation" was held in Guba. The event was co-organized by the Ombudsman’s North Regional Center, the Guba-Khachmaz regional branch of the State Committee on Work with Religious Organizations, and the Guba District Executive Power.
Bahruz Efendiyev, Head of the North Regional Center, spoke at the event, providing detailed information on the monitoring of human rights promotion, protection and provision; and anti-corruption reforms; the work carried out to implement the "NAP for Strengthening the Fight against Corruption for 2022-2026"; and the Ombudsman’s activities carried out in this direction.