Əfv Sərəncamının icrası prosesində iştirak edilib
Ölkə Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən imzalanmış növbəti Əfv Sərəncamının icrası prosesində Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının əməkdaşları da iştirak ediblər.
Ombudsmanın nümayəndələri Əfv Sərəncamının icrası ilə əlaqədar Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin 1, 2, 6, 10, 11, 15, 17 saylı cəzaçəkmə müəssisələrində və 2 saylı Məntəqə tipli Cəzaçəkmə Müəssisəsində olublar.
Müəssisələrdə əfv olunmuş şəxslərə azadlığa çıxmaları haqqında sənədlər təqdim edilib və onlar penitensiar müəssisələrdən azad olunmuş şəxslərin hüquqlarının təmin edilməsi, onların cəmiyyətə inteqrasiyası və sosial adaptasiyası üçün ölkəmizdə yaradılmış imkanlardan istifadə etməyə, dövlətçiliyə sadiq qalmağa çağırılıb.
Qeyd edək ki, əfv olunmuş şəxslər sırasında Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin vəsatəti əsasında müvafiq siyahıya salınmış şəxslər də var.

The Ombudsman’s representatives participated in the Pardon Decree Enforcement Ceremony
The employees of the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) also took part in the enforcement of the subsequent pardon decree signed by President Ilham Aliyev.
The Ombudsman’s representatives visited penitentiary institutions No. 1, 2, 6, 10, 11, 15, 17, and open (for less severe crimes) penitentiary institution No. 2 of the Penitentiary Service under the Ministry of Justice with regard to the implementation of the pardoning decree.
Those who were pardoned in institutions were presented release certificates, and they were called on to taking advantage of the opportunities our people have created to protect the rights of the released persons, their social integration and adaptation, and encourage loyalty to the state.
It should be noted that among the pardoned persons, there are also persons who were included in the relevant list based on the solicitation of the Commissioner for Human Rights of the Republic of Azerbaijan.