Ombudsman Aparatı və Bakı Limanının təşkilatçılığı ilə maarifləndirmə tədbiri təşkil olunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı və Bakı Limanının təşkilatçılığı ilə Ələt qəsəbəsində yerləşən bir sıra məktəblərin şagirdləri üçün ölkə Prezidentinin Sərəncamı ilə 2025-ci ilin respublikamızda “Konstitusiya və Suverenlik İli” elan edilməsi ilə əlaqədar maarifləndirmə tədbiri təşkil olunub.
Tədbirdə Ombudsman Aparatının sektor müdiri Müqalib Mahmudov şagirdlərə Konstitusiyanın mahiyyəti, əhəmiyyəti, ölkəmizdəki inkişaf mərhələləri, hazırda bu mühüm sənəddə dövlətin ali məqsədi kimi təsbit edilmiş insan və vətəndaş hüquqları və azadlıqları, onların müdafiə mexanizmləri, həmçinin Ombudsmanın bu sahədəki fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib.
Yekunda şagirdlərə “Uşaqlar üçün Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası” və bir sıra kitablar hədiyyə olunub.

The Ombudsman Office and Port of Baku jointly organized educational events
The Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan and the Port of Baku jointly organized an educational event for the students of a number of schools located in the settlement of Alat in connection with the Presidential Order regarding the declaration of 2025 as the “Year of Constitution and Sovereignty” in the country.
The head of the Unit in the Ombudsman Office, Mugalib Mahmudov provided extended information to the students about the essence and significance of the Constitution, the stages of development in our country, the human and civil rights and freedoms stipulated in this important document as the supreme goal of the state, the related protection mechanisms, as well as the Ombudsman's activities in the corresponding field.
Ultimately, the students received the "Constitution of the Republic of Azerbaijan for Children," along with several books.