Ombudsmanın təşəbbüsü əsasında bələdiyyə seçkiləri zamanı operativ məlumat mübadiləsinin həyata keçirilməsi məqsədilə İşçi Qrupu yaradılıb
28-01-2025 1544 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın təşəbbüsü əsasında Ombudsman Aparatında bələdiyyə seçkiləri zamanı operativ məlumat mübadiləsinin həyata keçirilməsi məqsədilə İşçi Qrupu yaradılıb.
Qeyd edək ki, ötən illərdəki müsbət təcrübə nəzərə alınaraq, Müvəkkil, Ombudsman Aparatının və regional mərkəzlərin, o cümlədən Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ombudsman Aparatının əməkdaşları bələdiyyə seçkilərində müşahidəçi qismində seçki məntəqələrində müstəqil olaraq, özlərinin təşəbbüsü ilə müşahidə aparacaqlar. Hər bir müşahidəçi yerlərdə aparılan müşahidənin nəticələri ilə bağlı məlumatı hər saatdan bir Ombudsmana təqdim ediləcək və zərurət yarandığı təqdirdə hüquqların təmini istiqamətində MSK ilə birgə müvafiq tədbirlər həyata keçiriləcək.

A Working Group has been established at the initiative of the Ombudsman to ensure the prompt exchange of information during municipal elections
28-01-2025 1547 dəfə oxunub
At the initiative of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, a Working Group has been established within the Ombudsman Office to ensure prompt information exchange during municipal elections.
It should be noted that, considering the good experience of previous years, the Commissioner, as well as staff of the Ombudsman Office, Regional Centers, and the Office of the Ombudsman of the Nakhchivan Autonomous Republic, will independently observe municipal elections at polling stations on their own initiative as observers. Each observer will report the results of their observations on-site to the Ombudsman every hour. If necessary, appropriate measures will be taken jointly with the Central Election Commission (CEC) to ensure the protection of rights.