Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzi tərəfindən Beynəlxalq Sülh Günü ərəfəsində silsilə tədbirlər təşkil olunub
19-09-2024 2776 dəfə oxunub
21 Sentyabr – Beynəlxalq Sülh Günü ərəfəsində Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Qərb Regional Mərkəzinin Gəncə Gənclər Evi, Gəncə-Daşkəsən Regional Gənclər İdman İdarəsi və Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Gəncə-Daşkəsən Regional bölməsi ilə birgə Gəncədə “Tolerantlıq sülhün və birgə yaşayışın təməlidir” mövzusunda və Göygöl rayon İcra hakimiyyətinin və Göygöl Gənclər Evi ilə birgə Göygöldə “Sülh mədəniyyəti və insan hüquqları” mövzusunda tədbirlər təşkil olunub.
Tədbirlərdə Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri S.Abbasov cəmiyyətdə bərabərlik hüququnun təmini və ayrı-seçkiliyin qarşısının alınması istiqamətində Müvəkkilin fəaliyyəti barədə məlumat verib, “Azərbaycan Respublikasının İnsan hüquqları üzrə müvəkkili (ombudsman) haqqında” Konstitusiya Qanununa edilmiş son dəyişikliklərdən danışıb.
Tədbirlərdə, həmçinin mövzu üzrə fikir mübadilələri aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Ombudsman’s West Regional Center organized a range of events on the eve of International Day of Peace
19-09-2024 2779 dəfə oxunub
On September 21, on the eve of the International Day of Peace, the West Regional Center of the Ombudsman, in collaboration with the Ganja Youth House, the Ganja-Dashkasan Regional Youth and Sports Department, and the Ganja-Dashkasan Regional Office of the State Committee on Works with Religious Institutions, organized an event in Ganja titled "Tolerance is the Foundation of Peace and Coexistence." Furthermore, in cooperation with the Goygol District Executive Authority and Goygol Youth House, an event was held in Goygol on the theme "Culture of Peace and Human Rights."
At the events, the head of the Ombudsman’s West Regional Center, S. Abbasov, provided information about the Ombudsman’s activities aimed at ensuring the right to equality in society and preventing discrimination. He also discussed the last changes to the Constitutional Law on the Ombudsman of Azerbaijan.
During the events, discussions were held on the topic, and questions of the participants were answered.