Ombudsmanın regional mərkəzləri tərəfindən “Vətəndaşların seçki hüququnun təmini” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər keçirilib
26-08-2024 2823 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Qərb və Cənub regional mərkəzləri tərəfindən Gəncədə, Samuxda, Şəmkirdə və Cəlilabadda Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar “Vətəndaşların seçki hüququnun təmini” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər təşkil edilib.
Tədbirlərdə ölkəmizdə vətəndaşların seçki hüquqlarının təmini vəziyyətinin Ombudsman tərəfindən daim diqqətdə saxlanıldığı, həmin hüquqların səmərəli təmini və müdafiəsi məqsədilə əhəmiyyətli fəaliyyətin həyata keçirildiyi, müvafiq sahədə silsilə hüquqi-maarifləndirmə tədbirlərinin təşkil olunduğu bildirilib, eləcə də Seçki Məcəlləsinin müddəaları diqqətə çatdırılıb.
Tədbirlərdə, həmçinin mövzu üzrə müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Ombudsman’s Regional Centers held public awareness events on “Ensuring the Electoral Rights of Citizens”
26-08-2024 2825 dəfə oxunub
The Ombudsman West and South Regional Centers organized public awareness events titled “Ensuring the Electoral Rights of Citizens” in Ganja, Samukh, Sheki, and Jalilabad in connection with the snap parliamentary elections.
It was noted during the events that the protection of citizens' electoral rights in Azerbaijan is consistently monitored by the Ombudsman. Significant efforts have been made to effectively ensure and protect these rights, including organizing a series of legal awareness-raising events in this area. Additionally, the provisions of the Election Code were explained.