Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzi tərəfindən Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərlə bağlı hüquqi-maarifləndirici görüş keçirilib
13-08-2024 2517 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Qərb Regional Mərkəzinin təşkilatçılığı, Göygöl rayon İcra Hakimiyyətinin, Göygöl rayonu üzrə gənclər və idman sektorunun və Göygöl Gənclər Evinin dəstəyi ilə Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar gənclərin iştirakı ilə “Gəncin səsi - Gələcəyin səsi” adlı hüquqi-maarifləndirici görüş təşkil edilib.
Görüşdə Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri S.Abbasov gəncləri 2024-cü il sentyabrın 1-də keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində fəal olmağa çağırıb, seçkilərin azad, demokratik və şəffaf keçirilməsi üçün hər bir seçicinin səsvermədə yüksək məsuliyyət nümayiş etdirməsinin zəruriliyini vurğulayıb, həmçinin Seçki Məcəlləsinin müddəalarını diqqətə çatdırıb.
Yekunda mövzu üzrə müzakirələr aparılıb, ilk dəfə səs verəcək gənclərin seçki prosesi ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

Ombudsman's West Regional Center held a legal-awareness meeting regarding the snap elections to the Parliament
13-08-2024 2519 dəfə oxunub
A legal awareness meeting titled "The Voice of Youth - The Voice of the Future" was organized by the West Regional Center of the Ombudsman of Azerbaijan, with the support of the Goygol District Executive Authority, the youth and sports department for the Goygol district, and the Goygol Youth House, in connection with the upcoming early parliamentary elections.
During the meeting, the head of the Ombudsman's West Regional Center, S. Abbasov, called youngsters to take active part in the early parliamentary elections scheduled for September 1, 2024. He emphasized that every voter  has a duty to ensure that the elections are conducted freely, democratically, and transparently. Additionally, he detailed the provisions of the Election Code.
In conclusion, discussions were held on the topic, and questions from first-time voters regarding the election process were answered.