“İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində uşaqların istismardan və zərərli təsirlərdən müdafiəsi mövzusunda təlim təşkil edilib
06-06-2024 2461 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) təşəbbüsü ilə elan olunmuş “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Ombudsman Aparatı tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi ilə əməkdaşlıqda T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-liseydə “Uşaqların istismardan və zərərli təsirlərdən müdafiəsi” mövzusunda təlim təşkil edilib.
Təlimdə Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun əməkdaşı Azər İsalı tərəfindən uşaqların zərərli təsirlərdən mühafizəsi, dövrümüzün aktual problemləri kimi internetin yaratdığı təhlükələr, alkoqollu içkilərin, tütün məmulatlarının, narkomaniyanın uşaqların sağlamlığına mənfi təsirləri və digər məsələlər barədə şagirdlərə geniş məlumat verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

A training on the protection of children from exploitation and harmful impacts was held during “Human Rights Month-Long Campaign”
06-06-2024 2372 dəfə oxunub
A training on the topic “Protection of children from exploitation and harmful impacts” was held in collaboration with the school-lyceum No. 6  named after T. Ismayilov under the Ministry of Science and Education during “Human Rights Month-Long Campaign,” initiated by the Ombudsman of Azerbaijan.
During the training, the employee of the Child Rights Protection Unit, Azer Isali informs children about the children's protection from harmful impacts, internet hazards as a global problem of our time, harmful impacts of alcohol drinks, tobacco products, substance use and other issues. The questions posed by the participants were answered.