Ombudsman Aparatı tərəfindən Qubada şəhid övladları üçün bayram tədbiri təşkil edilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı tərəfindən “Zəfər" Şəhid Ailələrinə Dəstək İctimai Birliyi ilə əməkdaşlıqda 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Quba rayonunda Vətən müharibəsi şəhidlərinin övladları üçün bayram tədbiri təşkil edilib. Tədbirdə Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzinin əməkdaşları da iştirak edib.
Quba, Qusar, Xaçmaz və Siyəzən rayonlarında yaşayan şəhid ailələrinin iştirak etdiyi tədbirdə aparatın Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun müdiri Nigar Ağayeva çıxış edərək, uşaqlara Ombudsmanın təbriklərini çatdırıb. Eyni zamanda, şəhid ailələrinin hüquqlarının təmini məsələsinin Ombudsmanın daima diqqətində olduğunu və belə tədbirlərin təsisat tərəfindən ölkəmizin digər bölgələrində də keçirildiyini qeyd edib.
“Zəfər" Şəhid Ailələrinə Dəstək İctimai Birliyinin rəhbəri Sevinc Orucova tədbirin keçirilməsinə görə Müvəkkilə təşəkkürünü bildirib.

The Ombudsman Office organized holiday events for the children of martyrs in Guba
On the occasion of 1 June- International Children’s Day, the Office of the Ombudsman of Azerbaijan organized a holiday event for the children of martyrs of the Second Karabakh War in Guba district in collaboration with the "Zafar" (Victory) Support to the Families of Martyrs Public Union. The representatives of the Ombudsman’s North Regional Center also took part in the event.
Speaking at the event, attended by the families of martyrs from Guba, Gusar, Khachmaz, and Siyazan districts, Nigar Aghayeva, head of the Child Protection Unit of the Office, conveyed congratulations on behalf of the Ombudsman on this holiday. Furthermore, it is said that the Ombudsman always focuses on issues related to the protection of the rights of children and that such events are held by the Ombudsman Office across the country.
The head of the Zafar" (Victory) Support to the Families of Martyrs Public Union, Sevinj Orujova, thanked the Ombudsman for the organization of such an event.