Ombudsman Masallıda vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Cənub Regional Mərkəzində Masallı, Cəlilabad, Lənkəran və digər rayonlardan olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Səbinə Əliyeva Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin Masallı şəhərində ucaldılmış abidəsini ziyarət edərək əziz xatirəsini ehtiramla yad edib.
Sonra Müvəkkil Cənub Regional Mərkəzinin əhatə etdiyi rayonlardan müraciət etmiş vətəndaşları fərdi qaydada qəbul edib. Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, onların bəzi müraciətləri yerində təmin olunub. Müraciətlərdə qeyd edilmiş problemlərin həlli ilə bağlı müvafiq dövlət qurumlarına müraciət olunacağı qeyd edilib.
Qəbul zamanı, həmçinin vətəndaşların müraciətlərinə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması məqsədilə Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi və digər müraciət vasitələri barədə məlumat verilib.

Ombudsman received citizens in Masalli
The Human Rights Commissioner of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, received citizens from Masalli, Jalilabad, Lankaran, and other districts in the South Regional Center.
Prior to the reception, S.Aliyeva, paid a tribute to the dearest memory of the National Leader Heydar Aliyev, visiting his monument erected in the city of Masalli.
Later, the Ombudsman received citizens from districts covered by the South Regional Center in private. The citizens were given legal advice, and some of their appeals were addressed immediately. It was pointed out that the corresponding state authorities were requested regarding the problems raised in the complaints.
Meanwhile, the citizens were informed about the “916” call center, operating 24/7 within the Ombudsman Office, and other means of appeal in order to ensure an effective and rapid response to them.