Azərbaycan Ombudsmanının Milli Preventiv Qrupunun üzvləri TİHEK nümayəndə heyəti ilə birgə başçəkmə həyata keçirib
01-05-2024 2441 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Milli Preventiv Mexanizm fəaliyyəti çərçivəsində Milli Preventiv Qrupun (MPQ) üzvləri Ombudsman Səbinə Əliyevanın dəvəti əsasında ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyə İnsan Hüquqları və Bərabərlik Qurumunun (TİHEK) nümayəndə heyəti ilə birgə Daxili İşlər Nazirliyinin Qaradağ Rayon Polis İdarəsinin müvəqqəti saxlama yerində başçəkmə həyata keçirib.
Başçəkmə zamanı əvvəlcə müəssisə rəhbərliyi ilə görüş keçirilib, ölkə təcrübəsi və müəssisə barədə məlumat verilib.
Daha sonra müəssisənin kameralarına, tibb otağına, gəzinti yerinə, mətbəxinə və digər yerlərə baxış keçirilib.
Müəssisədə saxlanılan şəxslər konfidensial qaydada qəbul edilib, müraciətləri dinlənilib, sənədləşmə araşdırılıb.

Members of the National Preventive Group of Azerbaijani Ombudsman and HREİT delegation conducted a joint monitoring visit
01-05-2024 2442 dəfə oxunub
Under the National Preventive Mechanism jurisdiction of the Ombudsman of Azerbaijan, members of the Ombudsman’s National Preventive Group, together with HREIT delegation members, who are on visit in Azerbaijan at the invitation of Sabina Aliyeva, the Ombudsman of Azerbaijan, implemented a monitoring visit to the temporary detention place of the Garadagh Police Office of the Ministry of Internal Affairs.
During the meeting, a meeting was first held with the management of the detention facility to gather information about the country’s practices in the relevant field and general information on the facility.
Then, cells, a medical room, a walking area, a kitchen, and other areas in the facility have been inspected.
Individuals detained in the facility have been interviewed in a confidential manner, their appeals have been heard, and the documentation has been investigated.