Səbinə Əliyeva Ombudsman Aparatında vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Ombudsman Aparatında vətəndaşları qəbul edib.
Müvəkkil tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən növbəti qəbul zamanı hər bir vətəndaş fərdi qaydada dinlənilib, onlara hüquqi məsləhətlər verilib, bəzi müraciətlər yerində təmin olunub. Vətəndaşların müraciətlərində qeyd olunan problemlərin həlli ilə bağlı müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı, həmçinin vətəndaşların müraciətlərinə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması məqsədilə Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi və digər müraciət vasitələri barədə məlumat verilib.

Sabina Aliyeva received the citizens in the Office of the Ombudsman
During the next reception that is conducted by the Ombudsman on a regular basis, each citizen was received in private.They were provided with legal advice. Some applications were ensured on the spot. It was noted that the relevant state authorities will be required to address the problems indicated in the citizens’ applications.
In order to efficiently and expediently investigate the citizen’s applications, information about the work of the inbound “916” Call Center, 24/7, which operates within the Ombudsman Office and other appeal procedures was given at the reception.