Novruz bayramı münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil edilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili Elmira Süleymanova bayramlarda və əlamətdar günlərdə bir ənənə olaraq, əhalinin həssas qruplarının, uşaq və ahılların hüquqlarının o cümlədən miqrantlara da xüsusi yanaşma göstərir, bu qəbildən olan insanların çətinliklərini, problemlərini öyrənir və həllində yardımçı olur.
Müvəkkil Novruz bayramı günləri ərəfəsində keçirilən tədbirlər çərçivəsində Ombudsman Aparatının nümayəndələri Bilgəh qəsəbəsində yerləşən Pensiya yaşına çatmış şəxslər üçün sosial xidmət məssisəsində, Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidmətinin təşkilatçılığı ilə baş tutmuş və Qanunsuz Miqrantların Saxlanılması Mərkəzində, Fövqəladə Hallar Nazirliyi Mülki Müdafiə Qoşunlarının və Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Dəniz Qüvvələrinin  N saylı hərbi hissələrində təşkil olunmuş bayram tədbirlərində iştirak ediblər.
Aparatın nümayəndələri tədbirlərdə təsisatın insan hüquqları, o cümlədən uşaqların, qadınların və ahılların hüquqlarının təmin olunması və müdafiəsi sahəsində Müvəkkilin çoxşaxəli fəaliyyəti barədə ətraflı məlum verərək, qarşıdan gələn Novruz bayramı münasibətilə Ombudsmanın salamlarını, bayram təbriklərini və xoş arzularını iştirakçılara çatdırıblar.
Qeyd olunmalıdır ki, bayramlar ərəfəsində silsilə tədbirlər Ombudsmanın Gəncə, Şəki, Cəlilabad və Quba regional mərkəzləri tərəfindən, habelə Müvəkkilin uşaq hüquqları üzrə resurs mərkəzi olan Azərbaycan Uşaq və Gənclərin Sülh Şəbəkəsinin Liderlik Məktəbində, həmçinin Ahılların Resurs Mərkəzində də təşkil olunub.

A range of events were held on the occasion of Novruz holiday
As a tradition, the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Elmira Suleymanova demonstrates specific attitude with regard to vulnerable groups of population, including children and the elderly, as well as migrants on the holidays and special days, learns their needs, problems and renders assistance for resolving them.
Within the events held on the eve of Novruz holiday, representatives of the Ombudsman Office took part at the celebrations in social service establishment in Bilgah settlement for the persons of retirement age, also in Detention Center for Illegal Migrants organized by the State Migration Service of the Republic of Azerbaijan, military units of the Civil Defense Troops of the Ministry of Emergency Situations and Military Naval Forces of the Ministry of Internal Affairs.
Representatives of the Office gave information on the Commissioner's comprehensive activity in ensuring and protecting human rights, including the rights of the child, women and the elderly, conveyed the Ombudsman’s greetings and warm wishes to the participants on the occasion of Novruz holiday.
It should be noted that range of events were also organized by Ganja, Sheki, Jalilabad and Guba regional centers, as well as the resource centers of the  Ombudsman on the eve of the holiday.