Ombudsman Aparatının əməkdaşı “Bərabər haqlar, bərabər imkanlar: hamı üçün inkişaf” adlı tədbirdə iştirak edib
06-11-2023 1599 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) tərəfindən elan olunmuş “Uşaq Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Bakı şəhəri Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə 23 nömrəli tam orta məktəbdə “Bərabər haqlar, bərabər imkanlar: Hamı üçün inkişaf” adlı tədbir keçirilib.
Bir sıra dövlət qurumlarının, rayon üzrə hüquq-mühafizə orqanlarının nümayəndələrinin, həmçinin məktəblilərin iştirakı ilə keçirilmiş tədbirdə Ombudsman Aparatının Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun əməkdaşı Azər İsalı çıxış edərək, Müvəkkilin uşaq hüquqlarının müdafiəsi sahəsində fəaliyyəti barədə məlumat verib.
Çıxış zamanı tədbir iştirakçıları bu sahədə mövcud olan beynəlxalq sənədlər, milli qanunvericilik aktları və müdafiə mexanizmləri, o cümlədən BMT-nin “Uşaq hüquqları haqqında” Konvensiyası və “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu barədə məlumatlandırılıb.

A staff member of the Ombudsman Office participated in the event titled 'Equal Rights, Equal Opportunities: Development for All'
06-11-2023 1523 dəfə oxunub
During the 'Child Rights Month Long Campaign' declared by the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan at Secondary School No. 23, an event on the topic 'Equal Rights, Equal Opportunities: Development for All' was organized in cooperation with the Baku city Nasimi District Executive Authority.
At the event, which brought together representatives of several state institutions, law enforcement authorities in the district, and students, Azer Isalı, a representative of the Child Rights Protection Unit of the Ombudsman Office, gave a speech, providing information on the Ombudsman's activity in the field of protecting child rights.
During the event, the participants were informed about the international documents, national legislative acts, and protection mechanisms on child rights, including the CRC and the Law of the Republic of Azerbaijan "On the Children’s Rights".