Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri “Heydər Əliyev və şanlı Zəfər tariximiz” adlı konfransda iştirak edib
07-11-2023 1478 dəfə oxunub
Göyçay rayonunda “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğunun təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və şanlı Zəfər tariximiz” adlı işgüzar konfrans keçirilib.
Bir sıra dövlət qurumlarının, qeyri-hökumət təşkilatlarının, təhsil müəssisələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə Göyçay rayon Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilmiş konfransda Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri Səbuhi Abbasov “Ulu Öndər Heydər Əliyev və Azərbaycanda insan hüquqları islahatları” mövzusunda çıxış edib.
S.Abbasov Ulu Öndər Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılmış Azərbaycan Ombudsman təsisatının çoxşaxəli fəaliyyəti, eləcə də xalqımızın Ümummilli Liderinin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə insan hüquqları sahəsində həyata keçirilmiş islahatlar və əldə edilmiş nailiyyətlər barədə məlumat verib. Eyni zamanda, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə insan hüquqları sahəsində islahatların uğurla davam etdirildiyi qeyd olunub.
Tədbirin yekununda Bakı Media Mərkəzi tərəfindən ərsəyə gətirilmiş "İlham" sənədli filmi nümayiş etdirilib.

The Head of the Ombudsman's Western Regional Center participated in a conference titled "Heydar Aliyev and Our Glorious History of Victory"
07-11-2023 1403 dəfə oxunub
In the framework of the "Heydar Aliyev Year," a business conference titled "Heydar Aliyev and our Glorious History of Victory" was organized by the Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan in the Goychay district.
In the conference held in the Heydar Aliyev Center in the Goychay district, with the participation of various government institutions, non-governmental organizations, and representatives from educational institutions, Sabuhi Abbasov, the head of the Ombudsman's Western Regional Center, delivered a speech on "Great Leader Heydar Aliyev and Human Rights Reforms in Azerbaijan."
S. Abbasov gave information about the multifaceted activities of the Ombudsman Institution of Azerbaijan, which was established on the initiative of the Great Leader Heydar Aliyev, as well as reforms and developments in the field of human rights in our country under the leadership of our National Leader. Furthermore, it was said that human rights reforms in the country are being successfully continued under the leadership of President Ilham Aliyev.
At the end of the event, a documentary film titled "Ilham", produced by the Baku Media Center, was presented.